Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Witamy na stronie AMANTE

Gwarancja najwyższej jakości

„Nie ma nic lepszego niż przyjaciel, oprócz przyjaciela z czekoladą.”
~ Linda Grayson, Klub Pickwicka

Alors, que choisirez-vous? – Czy udało się coś wybrać?
- pyta ekspedientka jednego ze sklepów z czekoladą okalających Grand Place w Brukseli. Tymczasem w naszej głowie zupełna pustka. Krążymy wokół lady niczym dziecko w sklepie z zabawkami. Tyle smaków, tak wiele różnorodnych kształtów. Można by tu wydać fortunę. Przed rozrzutnością powstrzymuje nas odrobina rozsądku, która oparła się unoszącemu się we wnętrzu aromatowi…

Praliny belgijskie – w czym tkwi ich wyjątkowość?


Każdemu z naszych klientów życzymy, by mógł kiedyś stanąć przed podobnym dylematem. Belgia jest niezaprzeczalnym czekoladowym imperium. Rocznie produkuje się tam 172 000 ton czekolady! Belgijskie praliny są znane i lubiane na całym świecie, a sami Belgowie zjadają ponad 70 ton czekolady rocznie. Reszta trafia na inne rynki, również na polski. Na czym polega ten fenomen? Sekretem jest skład czekoladek. Belgijskie praliny wyrabiane są ze 100% masła kakaowego, bez dodatku olei roślinnych. To pierwszy krok do ich światowej sławy. Drugim jest serce, jakie belgijscy cukiernicy wkładają w ich przygotowanie. Czekoladki w większości wyrabiane są ręcznie. Ich misterne kształty sprawiają, że obok żadnej z wystaw nie da się przejść obojętnie. Warto wiedzieć też, że to Belgowie uznawani są za twórców pierwszych pralinek. Przed nimi nikt nie wpadł na to, by oblać czekoladą kremowe nadzienie. Niby taki prosty pomysł, a dał wszystkim tyle przyjemności.

AMANTE – specjaliści od słodyczy


Belgijska czekolada zafascynowała nas do tego stopnia, że postanowiliśmy sprowadzić ją nad Wisłę. Tak powstała marka AMANTE. W ofercie dostępne są belgijskie praliny i trufle wyrabiane ręcznie ze składników najwyższej jakości. Komponujemy z nich unikatowe zestawy, będące preludium tego, czego można spodziewać się po wizycie w Brukseli czy Antwerpii. Marcepan w kształcie truskawki, karmel z solą, ciemna czekolada z trawą cytrynową... To cukiernicze dzieła sztuki, którymi możecie się teraz zachwycać do woli.

Prezenty i zestawy świąteczne


Ekskluzywne czekoladki są doskonałym pomysłem na prezent – zarówno wtedy, gdy chcesz nimi obdarować kogoś bliskiego, jak i w sytuacji, gdy zależy Ci na miłym podarunku dla Twojego klienta, partnera biznesowego lub kontrahenta. Wystarczy przypomnieć sobie tytułowy cytat z klubu Pickwika - „Przyjaciel z czekoladą jest zawsze mile widziany”. 
Z pewnością zrobisz jeszcze lepsze wrażenie, jeśli zadbasz o efektowne opakowanie do czekoladek. Oferujemy szeroki wachlarz opakowań w dowolnych rozmiarach i kolorach, a także nieograniczone możliwości brandowania.


Bombonierki z logo Twojej firmy na pewno na długo zapadną w pamięć obdarowanych. To najprostszy sposób, by klienci mieli z Tobą same dobre (i słodkie) skojarzenia.

Zaufali nam

Należymy do: